Výlet Fatra a Jeseníky

11.11.2011 18:12

Tak už je to skoro týden, co jsem byli s holkama na výletě...nějak ten čas rychle letí...

Měli jsme se moc krásně.V sobotu jsme byli na Fatře, původní plán byl, že i v neděli, ale nakonec jsme jeli domů, dali jsme přednost cestě domů před spaním v autě v zimě ve spacáku a se 2 špinavými kokry.

Vyvezli jsme si zadky pěkně kabinovou lanovkou pod Velký Kriváň, kam jsme měli původně namířeno.  Počasí nahoře bylo strašné, vítr, mlha,zima...takže jsme zvolili, že půjdem na Chleb. Ukrutně fučelo a nešlo vidět na 2 metry. Miluška, zkoumavý tvor, mi připravila šokové chvilky, když čuměla dolů ze srázu, ale poryv větru ji zfouknul dolů, takže málem letěla z několika desítek, ne-li stovky metrů dolů ze skály...naštěstí se rychke vyhoupla....za to dostala pevný úvaz ke mě na vodítko. Ohřáli jsme se na chatě pod Chlebem - mimochodem mohu doporučit, skvělá domácí atmosféra a jídlo, a pak jsem pokračovali zase na hřeben. Čím dále od Chlebu směrem k Velkému Rosutci bylo počasí lepší, mlha už byla pryč a na samý závěr vrcholovky nám svítilo sluníčko, takže nakonec to byl parádní den :-)

V neděli jsme šli super trasu z Červenohorského sedla na Keprník a zpět přes Vozku a Červenou horu. Libor nemohl vybrat lépe! Počasí na jedničku, sice zase hodně foukalo, ale co by člověk čekal ve 1400 metrech v listopadu. Izi se ukázala jako kamzík, když vyskočila na kdejakou skálu za námi, překvapilo mě, děvče :-) Byl to moc podařený den.

Na fotky se můžete podívat ve fotogalerii.

Teď už ale výlety skončily - tento víkend se jedeme stříhat a příští víkend výstavní v Nitře.