Klubová výstava Žabětín

29.05.2011 11:26

Vyrazili jsme už v pátek, na seminář o výstavní úpravě kokra. Dorazili jsem s mírným zpožděním na místo, strašně pršelo...dole už stálo stanové městečko a sposta lidí se dívala na hbité ruce pana Studeníka, jak stříhají model na stole :-) NJ, v ten moment jsem pochopila slova kamarádky o depresi z minulého semináře. Po chvilce jsme se vrhli na svoje vlastní psy a vzali do ruky nářadí. Hmm, tak jsem se chopila poprvé v životě efilaček, normálních nůžek a šlo se na to...na první pokus to celkem šlo, Milušce jsme vytvořili poněkud anglický střih, na Izi nebylo ani co stříhat, takže ta byla za 5 minut ready. V takovém počasí jsem ráda uvítala nabídku na bydlení v hotelu, takže jsme se utábořili v pokoji nad stájí,bylo tam pěkně telpoučko a sucho. Pomyšlení na stavění stanu v tom dešti nebo spaní v autě plném granulí, které jsem si byla vyzvednout předtím bylo opravdu odporné, takže sláva poslednímu volnému pokoji!

V sobotu jsem vylehávali dlouho, však všechno jsem měli pod nosem. Počasí pokračovala v nepřízni, takže u kruhů vyrostlo stanové městečko. Bylo i celkem zima, takže jsem se třepala zimou, psi okolo taky. Naštěstí moje holky byly více méně suché a zahřívaly se spolu v zakryté kleci, takže jim bylo fajn. Utíkalo to rychle, i přes nepřízeň počasí to bylo fajn, díky všem dobrým lidem, kteří tam byli a které jsem poznala, díky rozhodčím, kteří profesionálně odvedli svou práci, organizátorům výstavy, kdy vše odsýpalo bez zbytečných průtahů a ještě jsme si nadlábli břicha to byl pro mne skvělý zážitek.

A teď k výsledkům holek :-) Dopadlo to nad moje očekávání! Miluška dostala VD 3, v konkurenci 2 špičkových zlatých fen to ani nemohlo dopadnout jinak, takže její výsledek mě nepřekvapil ani nezklamal, bylo to zcela objektivní a VD od anglické rozhodčí je pro mne dobrý výsledek.

Izi nastoupila ve třídě otevřené v konkurenci 9 fen. Tady jsem očekávala také VD, ale všechno bylo jinak :-) Izi nejenom, že dostala výbornou, ale taky se i umístila na skvělém 4 místě a to se cení!

Závěrem můžu říct, že to stálo za to a těším se na příště, akorát doufám, že další rok nechám pláštěnku doma :-)

A tímto skončil květnový výstavní maraton! Holky si dají oddech a Milly se ukáže na výstavě v Brně za měsíc :-)