Adventní klubová výstava

21.12.2011 09:22

Prosinec, klasicky měsíc, kdy člověk nestíhá vůbec nic, přišel i k nám. Takže jediná kokří akce, na kterou jsem si velmi ráda udělala čas byl 2. ročník Adventní výstavy pořádaný Cocker Clubem. Holky letos zůstaly doma, protože posuzování akce přilaja Božena (chovatelka Izi a dvorní stříhačka holek :-) bez které by se žádná předvýstavní příprava neobešla). A tak, když jsem se to před 2 měsíci dozvěděla, poprosila jsem pana Studeníka, abych mohla být Boženě k ruce. Přestože personál již měl zajištěný, dovolil mi účastnit se akce na staně personálu a "nahlédnout pod pokličku" dnes již tradiční Adventní výstavy, dostala jsem krásnou příležitost hodně se naučit, jsem za ni velmi vděčná a v neposlední řadě, i za to, že mě vzali mezi sebe.

Bylo to náročné. Vzhledem k tomu, že jsem v sobotu nemohla vůbec spát jsem byla znavená už ráno a to ještě výstava ani nezačala :-) Bylo mi zle,jako bych jela na svoji první výstavu. Když jsem vstoupila do Voroněže, tak to trochu opadlo, když jsem uviděla Vladana, Jarku, Airušku a Amálku. Oni jsou vždycky tak v pohodě, usmívají se, tak mi trochu té pohody půjčili a hned bylo lépe, žaludek už byl dokonce schopen pojmout nějaký ten kousek cukroví a to se mi před výstavou nestává .-) Pak došlo i na svařáček :-) a mohlo se začít :-) Myslím, že nám to šlo dobře. Všichni byli tam, kde být měli, pejsi a páničci připravení, fotografové s nažhavenými foťáky...prostě skěle zorganizované. Moc se mi líbily kokardy, poháry a ceny pro vítěze a taky tombola, kde bylo letos ještě více cen, než vloni, stejně jako stoly s občerstvením, kde bylo tolik cukroví a chlebíčků, že by člověk nestihnul ochutnat z každého ani za týden přejídání .-)

Co říct závěrem? Účast byla hojná, přilášeno bylo 88 psů, jen málo z nich se nedostavilo. Lidé přijeli v dobré náladě a chtěli se bavit, atmosféra byla uvolněná a snad nikdo nepřijel soupeřit a sbírat tituly. Posuzování se mi zdálo spravedlivé a objektivní. Titul nedostal nikdo zadarmo. A tak, myslím, mohou být všichni spokojeni. Už se moc těším na další ročník!

Ale neodpustím si jednu výtku...lidi, trochu povzbudit kolegy v kruhu, hlavně v závěrečných soutěžích by neškodilo...snad nechcete, aby jezdil na výstavy profesionální roztleskávač?

 

Všechno je zdokumentováno, můžete nahlédnout:www.cockerclub.cz/index.1.htm